top of page
WhatsApp Image 2023-11-02 at 19.16.28 (1).jpeg

Uzm. Klinik Psikolog
Nilüfer Köseoğlu Koca

1989 yılında Kayseri’de doğdum. Eğitim-öğretim hayatıma İstanbul’da başladım. 2005 yılında Çamlıca Bilfen Kolejinden mezun oldu. Sonrasında Amerika’nın Boston eyaletinde dil eğitimi aldı. 2005-2010 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi İngilizce Psikoloji Bölümü’nü tamamladı. 2018 yılında ise Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’ndan mezun olarak uzmanlığını aldı. Yüksek lisans eğitimim sırasında, çeşitli danışmanlık merkezlerinde staj yaptı.


Okul öncesi ve ilköğretim alanında sorumlu müdür, okul psikoloğu ve danışman olarak kolejlerde ve anaokullarında görev yaptı. Beraberinde farklı kurumlarda çocuk gelişimi alanlarında çok çeşitli seminerler vermeye devam etmektedir. Bu sürecin beraberinde çocuk psikoloğu olarak mesleğini sürdürmeye devam etmektedir.


2017-2019 yılları arasında; ‘Bilişsel Davranışçı Terapi’ ve ‘Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi’ eğitimini tamamladı. Devamında, ‘Çocuk Gelişim Testleri’, ‘WISC-R’ ve ‘MMPI’ eğitimlerine katılıp, sertifikalarını aldı. Bu süreç içerisinde çeşitli kongre ve seminerlere katıldı. Çocuk ve ergenlere bireysel terapi uygulamakta ve anne-baba eğitimlerini gerçekleştirmektedir.


Çocuklarda Deneyimsel Oyun terapisi eğitimini tamamlamıştır. EMDR eğitimi bulunmaktadır.
Evli ve iki çocuk annesidir.
 

İlgi Alanları

- Çocukluk Dönemi Kaygı Bozuklukları & Korkuları
-Ayrılık Kaygısı Bozuklukları
-Sosyal Kaygı
-Performans Kaygısı
-Çocukluk Travmaları
-Depresyon
-Aile İçi İletişim Sorunları
-Okula Uyum Sorunları
-Genel Gelişim Takibi
-Eğitimsel Güçlükler
-Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

bottom of page